Hırsız Alarm Sistemleri

 • Hırsız Alarm Sistemleri

  Yapılan son araştırmalar gösteriyorki her dört kişiden üçü kendilerini, ailelerini, evlerini ve iş yerlerini hırsızlığa karşı koruyabilmek için daha fazla bir şeyler yapabileceklerini düşünüyorlar.Ne yazıkki hırsızlık ve soygun sürekli olarak artıyor. Eviniz ve iş yerinizdeki eşyalarınız sigortalı olsada hırsızlığa karşı caydırıcı tedbirler almak son derece mantıklı ve gerekli görünüyor. Genel kanının aksine sadece pahalı ve müstakil evler değil, bütün evler soyulma riski taşıyor. Evinizi ve iş yerinizi hırsızlığa karşı korumanın en etkili yollarından biri güvenlik alarm sistemi taktırmanızdır. Böyle bir sistemde malzeme kalitesinin yüksek olması, satış öncesi ve satış sonrası teknik destek hayati bir önem taşır. Bunun yanı sıra sistemin kullanışlı, güvenilir ve profesyonelce tasarım ve tesisat işçiliğinin yapılması ile önem teşkil eder.

  Ev, ofis, fabrika vb. mekanlarda meydana gelebilecek soygun, yangın, gaz kaçağı, su baskını, gibi bir çok istenmeyen durumu, olay yeni başladığında elektronik algılayıcılarla algılayarak, mekan sahibini ya da ilgili kişileri haberdar eden, aynı zamanda caydırıcı etki yaratan elektronik donanım genel anlamda alarm sistemi olarak tanımlanmaktadır. Bu gibi istenmeyen bir çok olaydan başlangıç anından itibaren haberdar olabilmek can ve mal güvenliği açısından son derece önemlidir.

  Alarm sistemleri Hizmetlerimiz :

  ·  Ücretsiz danışmanlık

  ·  Satış danışmanlarının mekanda yaptığı keşif sonucu oluşturulan proje ve fiyatlandırma

  ·  Mekana ve ihtiyaca yönelik olarak tasarlanan alarm sistemlerinin montajı, programlanması ve devreye alınması

  ·  Sistem hakkında müşterinin bilgilendirilmesi ve uygulamalı eğitimi

  ·  Servis / tamir ve bakım garantisi ve teknik destek

  ·  365 gün/24 saat Alarm Gözlem İstasyonu (SGM) hizmeti

  ·  Satış danışmanlarımızca ev, işyeri,ofis vb. mekanlarda yapılan soygun ve yangın risk analizi ile ilgili olarak bilgilendirici ve çözümleyici öneriler oluşturulur.

  Proje ve Fiyatlandırma :

  Yapılan risk analizleri sonucunda , çözüm önerileri paketinde yer alacak elektronik alarm donanımının kullanılacağı mekana özel bir proje hazırlanır. Alarm donanımının yanı sıra Alarm Gözlem İstasyonu , teknik servis ve bakım hizmetlerini içeren çözüm paketi teklifi de hazırlanarak müşteriye sunulur.

  Alarm Sistemi Montaj, Devreye Alma ve Eğitimi :

  Teknik servis tarafından müşteriye uygun bir zaman diliminde yapılan donanım montajından sonra, sistemi kullanacak tüm kişilere uygulamalı eğitim verilerek, sistem hazır olarak teslim edilir.

   

  Servis ve Bakım Garantisi :

  Teknik servis elemanlarımız servis ve bakım hizmetiyle, teknik problemlere en kısa sürede müdahale etmektedir.

   

  Alarm Sistemi Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar :

  ·  Kullanılacak donanımın, kaliteli, kolay kullanılabilir ve uluslararası elektronik standartlarına uygun olması.

  ·  Kullanılacak ürün ve markanın yeterli derecede yedek parçasının bulunması.

  ·  Sistem tasarımının kullanılacak mekanın özelliklerine ve mekanın yaşam senaryosuna göre tasarlanıp, risk analizinin doğru çıkartılması.

  ·  Elektronik donanımın yetkili ve uzman teknik kadrolarca tesis edilmesi.

  ·  Satın alınacak panelin Alarm Gözlem İstasyonları ile haberleşebilme özelliğinin bulunması.

  ·  Daha sonra yaşanabilecek teknik arızalar için, yeterli teknik destek ve servis hizmeti verecek bir firmadan satın alınması.

   

  Sistem Ekipmanları

  Alarm Paneli: Bir güvenlik sistemi alarm paneliyle başlar. Alarm  paneli, güvenlik sisteminin beynidir ve merkezi bilgisayar gibi  çalışır. Kablolu ve kablosuz modelleri vardır. Evinizin belirli  yerlerinden çeşitli dedektörler alarm paneline bağlanır. Eğer güvenlik  sisteminiz kuruluysa ve dedektörler herhangi bir problem algılıyorsa,  alarm paneline bir sinyal gönderirler. Alarm paneli de otomatik olarak  alarm merkezini arayarak durumun rapor edilmesini sağlar.   

  Şifre Paneli: Alarm sisteminin yönetiminin yapıldığı cihazdır.  Alarmın kurulması, çözülmesi işlemleri şifre paneli üzerinden yapılır.  Birden çok kişiye şifre verilebilir.  Baskı altında iptal şifresi,  hafıza durum göstergesi, sistem arıza durumu göstergesi  vardır.

  Hareket Dedektörü (PIR Dedektör):Isı yayan belli bir hacimdeki  canlının hareketini algılayan dedektördür. Her tür mekanda  kullanılabilir. Evcil hayvan bulunan evlerde kullanılmak üzere  tasarlanan, hayvan algılamayan modelleri mevcuttur.  

  Manyetik Kontak: Kapı, pencere, havalandırma kapağı, sürgülü kapı  ya da yerinden oynatıldığında sorun olabilecek her türlü eşyada  kullanılır. Manyetik kontak kullanılan tüm elemanlar, açılması  durumunda alarm paneline durumu bildirecek ve alarmı harekete  geçirecektir. Yüzeye monte edilebilen bir manyetik kontaktır.  Kapı/pencere kasaları, alüminyum, ahşap, PVC, demir, vs. için uygundur.  

  Garaj veya kızaklı/katlanır kapılar için alüminyum manyetik kontak.  Dökme kalıp alüminyumdan yapılan mukavemetli yuva, ağır araçların, fork  lift kamyonlarının vs. altında azami direnci sağlayarak ağır hizmet  uygulamalarında kullanılmasına olanak verir.  
  Panik Butonu: Acil durumlarda "manuel" olarak alarm vermek için  kullanılır. Kullanıldığı durumlarda alarm merkezine direkt çağrı  yapılmasını sağlar.   

  Gaz Dedektörü: Ortama yayılmış gazların yoğunluğunu algılar ve gaz  kaçağı durumunda sistemi haberdar eder. Alarm sistemi kurulu değilse  dahi 24 saat çalışır.   

  Duman Dedektörü: Ortamdaki duman yoğunluğunu algılayarak sistemi haberdar eder. Gaz dedektörü gibi 24 saat çalışır.   

  Siren: Alarm anında yüksek bir ses çıkararak çevredeki kişileri  uyarır. Harici ve dahili modelleri bulunur. Harici modelinin mekanın  dışına, görülebilecek bir yere yerleştirilmesi caydırıcılığı artırır.  Kablosunun kesilmesi durumunda, mevcut aküsü devreye girer ve çalmaya  devam eder.Estetik görünümü, komple iç metal koruması ve  programlanabilir fonksiyonları ile yüksek güvenirlilik gerektiren  soygun ihbar sistemleri için microprocessor kontrollü ideal bir  çözümdür. 

  GSM arabirimi: Bir GSM sistem modülü kullanarak, geleneksel telefon  hattını (PSTN) simule etmektedir. PSTN hattının olmadığı yerlerde asıl  iletişimci veya hattın arızalı olduğu durumlarda telefon back-up  sistemi olarak kullanılabilmektedir.  

  GSM/GPRS arabirimi: Bir GSM/GPRS sistem modülü kullanarak,  geleneksel telefon hattını (PSTN) simule etmektedir. PSTN hattının  olmadığı yerlerde asıl iletişimci veya hattın arızalı olduğu durumlarda  telefon back-up sistemi olarak  kullanılabilmektedir.                                   Gprs Data  kanalı kullanıldığı takdirde düşük maliyetli yüksek hızlı iletişim  sağlar.      Board üzerinde 4 proğramlanabilir giriş ve   4  proğramlanabilir çıkış bulunmaktadır. Kesintisiz hat güvenliği sağlar.  
  İnfrared Bariyer: Hırsız algılama sistemi için, dijital kontrollü,  güvenilir, iki ışınlı, analog ve CPU tabanlı dijital teknolojilerle  sahiptir. İleri mekanik tasarımının yanında, güvenlik sektöründe en  yüksek talep düzeyini karşılamak üzere, kolay kurulum ve uzun vadeli  kararlı çalışma prensibiyle üretilmiştir.  

  Kapı Pencere Bariyeri: 8 ışınlı kapı pencere infrared bariyeri,  sistem kurulu iken kullanıcıya (varsa evcil hayvanlarına) mekanda  rahatça dolaşma, sıcak havalarda pencereleri açık bırakma ve hırsızları  kapılara hasar vermeden dışarda durdurma imkanı  sağlar.                       50 CM, 60CM, 120 CM, 200 CM boyunda 4, 6,  8 ışın sayısına sahip modelleri vardır  

  Microdalga Bariyer: Alıcı ve vericisi karşılıklı monte edildiğinde  dış ortamda 40 m. İle 220 mt arasında volümetrik koruma alanı sağlayan  aktif mikrodalga bariyeridir.  

  Sistem Kablosu: LIY(St) kablosu endüstriyel uygulamalarda, dahili ortamlarda sinyal iletim kablosu olarak kullanılır.